włoska restauracja w centrum Krakowa

Dobra włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu możliwości, jakie daje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie posiłki

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. jedzenie Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film