Władze Krakowa

Najważniejszym spośród globalnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest transport. Polskie gminy nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się ilości pojazdów na naszych szosach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji jakie powinno podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Inwestycje w komunikacje to nie tylko nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.